Zákaznícka linka: +421 908 742 550 | Kontaktovať e-mailom

Dobrý deň,

Moje meno je Barnabáš Kováč a chcel by som Vám predstaviť moju myšlienku, ako si zabezpečiť zdravú, čerstvú permakultúrnu zeleninu s istotou pôvodu.

Nemal som ešte ani tri roky, keď sa moji rodičia presťahovali na samotu, do starého domčeka z nepálených tehál. Nežili sme len v blízkosti prírody, ale priamo v jej srdci, bezprostredne s ňou. Pre mňa bolo od detstva prirodzené, že som skoro ráno vyšiel do záhrady a odtrhol som si orosenú paradajku, alebo zaujímavú kľukatú uhorku, a väčšinou bez umytia som ich zjedol ešte na mieste.

Okrem zvyčajnej zeleniny sme pestovali rozmanité druhy liečivých a aromatických bylín. Vysádzali sme levanduľu, mätu, tymián, rozmarín, majoránku, oregano, pľúcnik, repík, ligurček, puškvorec a mohol by som takto menovať ďalej.

Počas vysokoškolského štúdia som sa odsťahoval do Budapešti, kde už bolo oveľa ťažšie nájsť zeleninu, ktorá by sa kvalitou aspoň blížila tej, na ktorú som bol zvyknutý z domu. Chodiac po trhoch som vždy s podozrením sledoval vyložený tovar. Nikdy som si nemohol byť istý jeho pôvodom napriek tomu, že ho vždy označovali za „pravý domáci“ a samozrejme (čo iné, ako) BIO.

Po tom, čo som si založil rodinu, a presťahoval sa do meštianskeho bytu (a tým som sa na dlhšie obdobie istotne rozhodol pre mestský život), ma ešte omnoho viac zamestnávali riešenia, ktoré by mi umožnili do môjho bytu a na terasu priniesť kúsok zo sveta, ktorý som zažíval v detstve.

V priebehu môjho hľadania som zväčša natrafil na menej premyslené systémy, u ktorých som sa obával, že podlomia harmóniu môjho interiéru, nebudú efektívne, a veľakrát som sa so zdanlivo dobrými riešeniami popálil.

Stále by som si netrúfol povedať, že som neomylný. Podarilo sa mi však nájsť zopár produktov, ktoré neváham ponúknuť ľuďom, pretože zabezpečia prísun skutočne kvalitnej domácej zeleniny.

Zrodila sa už vo Vašej hlave myšlienka, priniesť trochu zelene do svojho domova?

Radi by ste žili s väčším ohľadom na životné prostredie?

Je pre Vás dôležité, odkiaľ pochádza a akej kvality je strava, ktorú prijímate? Kvôli práci a iným povinnostiam Vám však nezostáva čas na to, aby ste si udržovali záhradu, ktorá by si vyžadovala vážnejšie premýšľanie a snahu?

Nájdite aj Vy svoj kúsok zelene, ktorý Vám do domova prinesie nielen život, ale aj zdravú stravu. Cíťte sa zelenými, pociťujte zeleň. FeelGreen.

S úctou,

Barnabáš Kováč